Monte Snack #BRB Community Cup Fortnite 1 został zakończony. Najlepszym spośród ponad tysiąca duetów okazali się Setty oraz Teeq.

Marka Monte Snack ponownie silną ofensywą wbiła się na rynek esportu. Pierwszą płaszczyzną szeroko zakrojonych działań została gra Fortnite. Po udanym turnieju, gdzie udział wzięli wyłącznie zaproszeni profesjonaliści, nadszedł czas na rozgrywki w pełni otwarte dla społeczności. Pula nagród wyniosła 10 tysięcy złotych.

Zawody Monte Snack #BRB Community Cup Fortnite 1 były dedykowane duetom. W pierwszym etapie kwalifikacyjnym zobaczyliśmy niemal 1300 par. Do kolejnego etapu przeszło zaledwie 250 zespołów, zaś miejsce w wielkim finale przewidziano dla najlepszej pięćdziesiątki. Najważniejsze spotkania trwały zaś pod czujnym okiem społeczności, która miała wgląd do rozgrywek poprzez transmisje na żywo z komentarzem Jacoba wprost ze studia.

Jak się okazało po trzech dniach zmagań, najlepszym duetem okazali się Iwo “Setty” Zając oraz Maciej “Teeq” Radzio. Dwóch utalentowanych graczy, którzy swojej wartości dowiedli podczas niedawnego Fortnite Champion Series, gdzie zajęli czwarte miejsce w Europie, z pewnością było faworytami do zwycięstwa. Ich droga na szczyt nie była jednak usłana różami: w kwalifikacjach zajęli drugą lokatę. W półfinale jednak musieli zadowolić się dziesiątym, lecz wciąż premiowanym awansem miejscem.

Teeq i Setty prawdziwy pokaz umiejętności dali w finale. Spośród czterech zrzutów zwyciężyli aż dwa, co w połączeniu z łączną liczbą 20 eliminacji przełożyło się na zdobycie 230 punktów. Ta suma zaś postawiła ich na najwyższym szczeblu podium nagradzanym kwotą w wysokości 4000 zł.

Finalna stawka prezentowała się następująco:

  1. Setty oraz Teeq – 230 punktów
  2. Kefyy oraz pkr29 – 224 punkty
  3. Blacha i Giziu – 224 punkty

Jeśli chcesz udowodnić swoją wartość na polu bitwy Monte Snack #BRB Community Cup Fortnite, a przegapiłeś omawiany turniej, to nic straconego! Zmagania o kolejne 10 tysięcy złotych rozpoczną się już 1 października. Wejdź na www.montesnack.pl i dowiedz się więcej!