W miniony weekend zakończyliśmy turniej Monte Snack #BRB Triathlon. Najbardziej uzdolnionym graczem z całej stawki okazał się Vicer, który najlepiej poradził sobie w trzech tytułach od Riot Games.

Monte Snack #BRB Triathlon to jedno z najbardziej unikatowych wydarzeń na polskiej scenie esportowej. Zawody składały się z trzech gier produkcji Riot Games – Teamfight Tactics, Legends of Runterra oraz League of Legends. Uczestnicy musieli zaprezentować szeroki wachlarz umiejętności, jeśli myśleli o zgarnięciu głównej nagrody. Jest to jedno z pierwszych tego typu wydarzeń w Polsce.

Zmagania w Monte Snack #BRB Triathlon rozpoczęły się od gry Legends of Runterra, w której najlepszy okazał się Vicer, pokonując w decydującym starciu Hrelemelefilda. Zwycięstwo Vicera zagwarantowało mu 50 punktów, które podwoił już w kolejnej dyscyplinie, zgarniając pierwsze miejsce w Teamfight Tactics. Po dwóch rundach, jedynym graczem bez punktów był BleSSd, który próbował odbić się od dna rozgrywkach jeden na jednego w League of Legends. Mimo to musiał zadowolić się drugą pozycją w trzeciej rundzie i ostatecznie zamknął klasyfikację generalną. Wciąż znajdujący się na prowadzeniu Vicer, pokonał wyłącznie jednego przeciwnika w LoL-u, jednak to wystarczyło aby zgarnąć główną nagrodę Monte Snack #BRB Triathlon. Oto jak wygląda klasyfikacja generalna:

  1. Vicer – 130 punktów

  2. Alxrii – 90 punktów

  3. Gilozinho – 80 punktów

  4. Araesho – 70 punktów

  5. Hrelemelefilda – 60 punktów

  6. BleSSd – 40 punktów

Vicer za swoje nietuzinkowe umiejętności otrzymał główną nagrodę w postaci 6000 złotych, z kolei Alxrii wzbogacił się o 4000 złotych. Warto wspomnieć, że każdy z kolejnych uczestników otrzymał nagrodę pieniężną wynoszącą od 1000 do 200 złotych w zależności od zajętej pozycji. 

Wyjątkowości rozgrywkom finałowym, dodała obsada komentatorska, bowiem finały opatrzone były komentarzem Damiana ‘Nervariena’ Ziaji, Wojtka ‘Beziego’ Wróbla oraz zwycięzcy #BRB Casters Academy Mikołaja Cochura.  Mikołaj okazał się najbardziej wyróżniającym spikerem z ponad 420 nadesłanych zgłoszeń w konkursie i od organizatorów otrzymał niepowtarzalną szansę spotkania się z najlepszymi komentatorami polskiej sceny League of Legends.